Olimpia a câştigat ultimul meci disputat pe teren propriu din anul 2014

0
19

olimpia-satu-mareElevii lui Tibi Csik au întâlnit, pe teren propriu, echipa CS Mioveni în ultimul meci disputat acasă din acest sezon. Scorul final a fost de 1-0 pentru Olimpia după ce, în minutul 87, un gol marcat de Mioveni a fost anulat.  Dan Gavrilescu a fost cel care a adus victoria Olimpiei prin golul marcat în minutul 77, după o pasă perfectă a lui Bujor.

Dan Gavrilescu, marcatorul golului ce a adus victoria galben-albaştrilor, a declarat,  la conferinţa de presă ce a avut loc după meci, că îşi doreşte ca în returul campionatului să se revanşeze faţă de suporteri şi de echipa sa după ce  acesta a trecut printr-o perioadă mai dificilă.

Primul meci al Olimpiei în 2015 va avea loc în deplasare, pe data de 28 februarie, cu CSM Râmnicu Vâlcea.