Olimpia a făcut egal cu Tărlungeni pe teren propriu

TV1 Satu Mare
By TV1 Satu Mare decembrie 6, 2015 18:58

În ultimul meci oficial al anului 2015, Olimpia Satu Mare a remizat in fața propriilor suporteri, 1- 1, cu Unirea Tărlungeni. În pofida faptului că sătmărenii erau favoriți, Unirea a reușit să deschidă rapid scorul, în minutul 11, prin Forika. După acel moment elevii lui Tiberiu Csik au alergat toată partida după egalare, însă au reușit doar să-și domine adversarii, fără a avea ocazii importante de gol. După mai multe mutări ofensive ale antrenorului sătmărean, noul intrat Faur aduce egalarea cu o execuție spectaculoasă în minutul 85. În urma acestui rezultat Olimpia termină anul pe poziția a 8-a cu 26 de puncte. Pe toată durata partidei, galeria Olimpiei i-a cerut demisia președintelui Băbuț.