Steaua a fost învinsă de Târgu Mureş

TV1 Satu Mare
By TV1 Satu Mare octombrie 27, 2014 21:07

1Prima înfrângere, în deplasare, a Stelei a avut loc duminică, 26 octombrie, la Târgu Mureş. Echipa lui Gâlcă a pierdut cu scorul de 0 – 1. Axente a marcat singurul gol al meciuluim, pentru Târgu Mureş, în minutul 55.

Prima parte a fost una nebună pentru Steaua, care s-a văzut nevoită să facă toate cele 3 schimbări în primele 25 de minute. Latovlevici, după o lovitură primită la coapsa stângă şi Keşeru, lovit de Ndoye cu genunchiul în ceafă s-au accidentat în aproape aceeaşi fază, Gâlcă fiind obligat să îi înlocuiască, de pe bancă întrând Pârvulescu şi Rusescu.

La pauză scorul era de 0-0, dar Arlauskis a făcut adevarate minuni în poartă, scoţând şuturile lui Zicu, Goga şi compania. Finalul a venit tensionat, cu steliştii cerându-i socoteală lui Kovacs, cu ocazii semnate totuşi de Sanmartean sau Tanase, dar şi cu o eliminare directă a lui Pârvulescu, în minutul 88.

După finalul jocului, Ndoye a primit cartonaş roşu, pentru că a sărit la bataie după o altercaţie cu jucătorii stelişti.
A fost a doua înfrângere a Stelei în acest sezon, după acel 0-1 de acasă cu Ceahlăul.